До "мовної" статті закону про освіту змін не вноситимуть - Парубій

Це погоджено з Венеціанською комісією.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що жодних правок до «мовної» статті закону про освіту вносити не будуть.

Про це він заявив на конференції до Дня місцевого самоврядування на Львівщині, передає прес-служба парламенту.

«Сьома стаття Закону «Про освіту» змінюватись не буде. Вона залишиться в ухваленій редакції», — заявив він.

Парубій додав, що такі висновки були зроблені після розмови спікера з представниками Венеціанської комісії.

Він зазначив, що перед ухваленням закону створювалися численні засідання, круглі столи тощо. Однак згоди щодо всіх пунктів не дійшли. Так, головою парламенту було створено робочу групу, завдяки діяльності якої вдалося дійти компромісу.

«Голова Верховної Ради вважає, що для Верховної Ради нинішнього скликання питання національної ідентичності, історичної пам’яті стало одним із ключових завдань, у тому числі і для нього як голови парламенту», — йдеться у повідомленні.

ВідеоВенеціанська комісія надала висновки щодо українського закону про освіту

Раніше повідомлялося, що Венеціанська комісія дійшла висновку, що роль державної мови не може піддаватись сумнівам та повністю відповідає всім міжнародно-правовим інструментам міжнародних та регіональних організацій. Зокрема, найголовніша теза висновку полягає в тому, що стаття 7 є рамковою та підлягає подальшій деталізації, зокрема у Законі «Про загальну середню освіту». У Міністерстві освіти та науки України погодились із цим висновком. Офіційний висновок щодо закону про освіту буде оприлюднений Венеційською комісією 11 грудня. 

Також зазначалося, що Венеціанська комісія вважає, що Україні варто внести зміни у «мовну» статтю закону про освіту.