НАБУ розкрило подробиці обшуку в Мін'юсті

Наголошено на тому, що слідчі дії проводяться законно.

Співробітники Національного антикорупційного бюро провели обшуки в кабінеті одного з посадовців Міністерства юстиції, а також вдома у працівника відомства. У бюро наголошують на законності таких слідчих дій.

Про це повідомляє прес-центр НАБУ на офіційному сайті.

«Детективи Національного бюро 8 грудня 2017 року  проводили невідкладні слідчі дії (обшук) у службовому кабінеті одного з посадовців Міністерства юстиції України. Невідкладність слідчої дії була обумовлена оперативною інформацією про ризик знищення документів, які мали бути надані Мін'юстом в рамках розслідування детективами НАБУ кримінального провадження», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що співробітники антикорупційного органу отримали інформацію про знищення документів. Як виявилося, інформація підтвердилася, і силовики НАБУ вилучили залишки в Міністерстві юстиції.

Своєю чергою перший заступник міністра юстиції Наталія Бернацька заявила, що обшуки були несанкціонованими, а силовики НАБУ не показали ніяких документів про дозвіл на проведення подібних заходів.

«Сьогодні о 7:15 ранку без ухвали суду до будівлі Міністерства юстиції ввірвалися співробітники НАБУ. Незаконно вилучили у прибиральниці ключі від кабінетів і замкнулися всередині. Коли о пів на дев'яту на роботу прийшли наші співробітники і почали вимагати через зачинені двері ухвалу суду, або хоч якісь документи, детективи НАБУ втікли без будь-яких пояснень через чорний хід», — заявила вона у Facebook.

За словами Бернацької, під час обшуків могли викрасти певні документи.

Також зацікавленість бюро викликало те, що частина необхідних для розслідування документів перебувала за місцем проживання одного з працівників відомства.

«Відтак, замість робити емоційні заяви, Міністерству юстиції варто було б з’ясувати, чому службові документи, які мали бути надані НАБУ на виконання ухвали суду, опинилися вдома у співробітника», — йдеться у заяві.

НАБУ наголошує, що усі дії були санкціоновані судовим рішенням, тому про незаконність обшуків не йдеться.

ВідеоСкандал довкола НАБУ: хто стає агентами Національного антикорупційного бюро

Нагадаємо, в Україні відсьогодні розширено права бізнесменів під час обшуків. Підприємці тепер мають право фіксувати всі дії правоохоронців на відео