"Операцію підготували дуже погано": ЗМІ з’ясували деталі першого затримання Саакашвілі

Згідно із інформацією джерел в СБУ, закликав форсувати події особисто генпрокурор Юрій Луценко.

Операція першого затримання лідера партії «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі, 5 грудня, готувалася поспіхом.

Про це своїй статті для DT.UA пише журналіст Сергій Рахманін.

«Наскільки можна судити, операція готувалася наспіх. СБУ, за нашими даними, просила додаткового часу на підготовку, і там були проти, щоб «альфівці» заходили до квартири. Оскільки відповідних розвідзаходів не було проведено, обстановки, ходів-виходів належним чином не вивчено. Специ в СБУ нібито рекомендували затримувати підозрюваного поза квартирою, однак ГПУ наполягала на суміщенні затримання та обшуку», — йдеться у матеріалі.

Згідно із інформацією джерел в СБУ, закликав форсувати події особисто генпрокурор Юрій Луценко, однак причини такого поспіху невідомі.

«Операцію підготували дуже погано, прилеглий периметр не був «зарежимлений», підходи і під'їзди — не перекрито. Шлях відходу групи, на випадок виникнення непередбачених обставин, не був продуманий. Кількість людей, яка необхідна для швидкого, успішного проведення операції, не була прорахована. Варіант проведення затримання в нічний час був відкинутий слідчими як непроцесуальний: у проміжок з 22.00 по 06.00 проводити такі дії закон дозволяє лише в екстрених випадках. Та й доцільність самого затримання видавалася спірною», — пише Рахманін.

Повідомляється, що затримання попередньо було заплановане на 6 ранку, але операція, з невідомих причин, розпочалася набагато пізніше, що істотно ускладнило життя її учасникам.

«Затримуваному дозволили замкнутися у ванній, на виламування дверей потрібен був час. Саакашвілі не тільки встиг зробити кілька телефонних дзвінків, а й зміг безперешкодно вибратися на дах. Це дозволило йому і привернути додаткову увагу до інциденту, і виграти час, необхідний для приходу на Трьохсвятительську його прибічників. Організатори операції розраховували, що вона пройде тихо й швидко. Однак усе відбулося з точністю до навпаки», — підсумував журналіст.

ВідеоПодробиці спроби скандального затримання Саакашвілі

Нагадаємо, ввечері 8 грудня поліція затримала Саакашвілі та відвезла до ізолятору СБУ на Аскольдовому провулку. Генпрокурор Юрій Луценко наголосив, що наразі плануються слідчі дії та звернення до суду щодо обрання запобіжного заходу для політика.

Політику закидають сприяння учасникам злочинних організацій. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років. 

Джерела ТСН.ua у правоохоронних органах стверджували, що Саакашвілі затримали у квартирі  поліцейського Юрія Покиньбороди. Він, своєю чергою, заявляє, що його можуть ліквідувати. Також повідомлялося, що Саакашвілі наразі не отримував клопотання про обрання йому міри запобіжного заходу